Sponsor Bağlantı

Manzara Yapboz Oyunları > Fethiye Ölüdeniz

Fethiye Ölüdeniz
Fethiye Ölüdeniz Hakkında Açıklama
Ülkemizde çok güzel tatil beldelerinden birinin eşsiz bir fotoğrafını sizlerle paylaşıyoruz. Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz tatil beldesinde sizleri muhteşem bir doğa ve eşsiz bir manzara bekliyor. Bugüne kadar Ölüdeniz’e gittin mi? Gitmediysen ileriki yıllardaki tatil programlarının birine muhakkak burayı eklemelisiniz. Harika manzarası olan Fethiye Ölüdeniz’in kendisi kadar ilginç bir hikayesi olduğunu biliyor muydun?

Bu bir efsane olup doğruluk payı hakkında bir şey söyleyemeyiz ancak bizimde araştırmalarımızda ortaya çıkan hikayesi şöyle; Fethiye'den geçen gemiler koya girmezler biraz dışarda demir atarlar ve içecek su almak üzere kıyıya sandalla birini gönderirlermiş. Günlerden bir gün yaşlı bir kaptanın genç ve yakışıklı oğlu su almak için koya çıktığında Fethiye’nin güzel kızlarından Belcekız'ı görmüş. Görür görmez de aşık olmuş. Kızın yüreğine de sevda düşmüş. Fakat delikanlı suyu alıp dönmek zorundaymış. Gemi uzaklaşmış ve koydan ayrılmış. Belcekız o zamandan sonra hep kıyıyabakar ve o yakışıklı delikanlının gelişini beklemiş. Delikanlı da geminin tekrar bu koya uğramasını.

Her geçişte su almaya gelirmiş. Gide gele sevdalanmış olan gençler hasretle bir gün gemi koydan geçerken fırtına patlamış. Genç, babasına burada korunaklı, havuz gibi bir koy olduğunu söylemiş. Fakat babası oğlunun sevgilisini görmek uğruna gemiyi parçalamayı göze aldığını sanmış. Dalgalarla birlikte kavga da büyümüş ve baba, gemi tam kayalıklara çarpacakken, bir kürek darbesiyle oğlunu denize atmış ve dümenin yanına gitmiş. Daha sonra çarşaf gibi koyu görmüş. Oğlu oracıkta, kayalıklarda can vermiş. Kayaların üzerinde sevdiğini bekleyen Belcekız da kendini kayalardan atıp intihar etmiş. İşte o gün bu gündür kızın öldüğü yere Belcekız, oğlanın öldüğü yere ise Ölüdeniz denmiş..

Yapboz oyunları sitesi olarak bu güzel tatil beldemizi size tanıtmak tanıyanlar içinde yapboz resmini tamamlayarak anılarını canlandırmak amaçlı olarak Fethiye ölüdeniz yapbozunu hazırladık. İyi eğlenceler dileriz.
Fethiye Ölüdeniz Oyun Oyna

yapboz oyunları, yapboz oyunu, yapboz yap, puzzle oyunları