Sponsor Bağlantı

Yapboz Oyunları > Aşure Günü

Aşure Günü
Aşure Günü Hakkında Açıklama
Aşure günü islam inancından önemli bir yere sahip olan günlerden biridir. Bugün hicri takvime göre muharrem ayının yani ilk ayın 10. Günü idrak edilir. Bu ay efendimiz tarafından önem verilmiş olan bir ay olup bu ayda özellikle 1. Günü oruç tutmak bütün bir yılı oruçlu geçirmek kadar sevabı olan bir ay olup bu ayın önemi nerden gelmektedir diye merak edenler için kısa bir not ekleyelim.

Muharrem ayının en kıymetli gecesi de Aşûre gecesidir. Rabbimiz , birçok duayı Aşûre günü kabul etmiştir.Hazret-i Âdem'in tevbesinin kabul edilmesi, Hazret-i Nuh'un tufandan kurtulması, Hazret-i Yunus'un balığın karnından çıkması, Hazret-i İbrahim'in ateşte yanmaması, Hazret-i İdris'in canlı olarak göğe çıkarılması, Hazret-i Yakub'un oğlu Hazret-i Yusuf'a kavuşması, Hazret-i Yusuf'un kuyudan çıkması, Hazret-i Eyyüb'ün hastalıktan kurtulması, Hazret-i Musa'nın Kızıldeniz'i geçmesi, Hazret-i İsa'nın doğumu ve ölümden kurtulup, diri olarak göğe çıkarılması Aşûre günü oldu.

Aşure nasıl yapılır aşure malzemeleri nelerdir? Diye merak edenler için ise yine cevabımız hazır.

Aşurelik buğday, nohut, kuru fasülye, kayısı, kuş üzümü, çekirdeksiz kuru üzüm, incir, toz şekeri, karanfil, tarçın, ceviz,fındık, badem ve nardır.

Yapboz oyunları sitesi olarak tüm islam aleminin aşure gününü kutlarız. Bugün için hazırlamış olduğumuz aşüre günü yapboz oyununda iyi eğlenceler dileriz.
Aşure Günü Oyun Oyna

yapboz oyunları, yapboz oyunu, yapboz yap, puzzle oyunları